Hakkımızda

Size ve firmanıza özel yazılımlar geliştirebilir, kurumsal kimliğinizi oluşturabilir, web sitenizi tasarlayabilir, mobil uygulamanızı yazabilir, sosyal medya hesaplarınızı yönetebilir ve internet reklamlarınızı yayınlayabiliriz. Tanışmak için “merhaba” demeniz yeterli.

Blog

Enderun Global / Google Adwords  / Google Adwords Reklamları

Google Adwords Reklamları

Google Arama Ağı Reklam Modeli Nedir?

Google Ads, yaptığınız kampanyaları müşterilerinize ulaştırmak için sık tercih edilen Google arama motoru üzerinden reklam vermenize olanak sağlayan bir kanaldır. Maliyet açısından firmayı yormayan reklam türünü, firmanıza ve kişiye göre ayarlayabilir, yapılan raporlama sonuçlarına göre doğru anahtar kelimeleri seçip, doğru zaman ve konuma gösterimini sağlarız. Böylece müşterilerinize toplu bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Google Ads Reklamları Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Öncelikle, sayfanızın doğru kitleye hitap edilmesi gerekir.
 • Sayfanız ile ilgili en doğru tanıtımları yapılmalısınız.
 • Çıkmak istediğiniz reklam için saatlerini iyi belirlenmesiniz.
 • Reklam çıkmak istediğiniz başlığın doğru anahtar kelimeleri içermeli ve doğru pazarlama teknikleri ile reklamı oluşturmalısınız.
 • İnternet sitesinin maksimum derecede optimize yani uyumlaştırılmış olması önemlidir.

Google Adwords (Ads) Reklam Modelleri

Google reklam modelleri ama ve hedef kitleye göre beş grupta incelenmektedir.

 • Arama Ağı Reklamları (Anahtar Kelime Reklam)
 • Görüntülü Reklam (Banner Reklam)
 • Alışveriş Reklamları (Satın Alma Reklam)
 • Video Reklamlar (YouTube Reklam)
 • Evrensel Uygulama Reklamları Ağı (App ve Mobile Banner Reklam)

Google Adwords Sayesinde Neler Yapılabilir?

Google Adwords Sayesinde Neler Yapılabilir?

Google Adwords Sayesinde Neler Yapılabilir?

Google Adwords sayesinde potansiyel müşterilerinizin ürün veya hizmetlerinizi belirlediğiniz anahtar kelimeler ile arama yaptığında sayfanın üstünde reklamınızı gösteren Google reklam hizmetidir.  Böylece, Google Adwords ile müşterileriniz ilk size ulaşır.

 • Reklama sayesinde sizi bulabilir, reklama tıklayıp müşteriniz haline gelebilirler.
 • İşinizin büyümesine yardımcı olur.
 • Reklam harcamalarınızı yönetmenize yardımcı olur.
 • İnternet üzerinden müşterilerinize ulaşırsınız.
 • Google ve diğer sitelerde, kullanıcıların sizi bulmasına olanak sağlar.

Google Adwords İçin Ne Kadar Para Harcamak Lazım?

Google Adwords reklamları için sabit bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. Sadece ürünün reklamı tıklandığı zaman para harcanır. Sonuç olarak harcanan miktarı siz belirlersiniz. Ürününüzün reklamını kimler görecek? Seçtiğiniz, ülke, bölge, şehirlerin tümünde reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Adwors, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satın alma olasılığı en yüksek kullanıcıları, satın alma hazır olduklarında hedefleyen reklamlar oluşturmanıza yardımcı olmasının yani sıra, reklam harcamalarınızı yönetmenize ve kontrol etmenize olanak sağlar.

Google reklamları için harcamak istediğiniz maksimum tutarı seçersiniz ve yalnızca kullanıcılar reklamınızı tıklayıp sitenizi ziyaret ettiklerinde ödeme yaparsınız.

Google Adwords Nasıl Reklam Verilir?

Google Adwords Nasıl Reklam Verilir?

Google Adwords Nasıl Reklam Verilir?

Reklamınızın Google’da alakalı sonuçların yukarısında ya da yanında ne zaman görüneceğini seçersiniz. Google Adwors Reklam verme işlemi kullanımı basit gibi görünse de, az bir bütçe ile daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak için Adwors’un tüm inceliklerini bilip ona göre optimize etmektedir. Örneğin ilk Adwors’e kayıt olan bir firma belirli bir bütçe ile 100 müşteriye ulaşırken, profesyonel bir Adwords uzmanı aynı bütçe ile 250 müşteriye ulaşabilmesini sağlar.

Enderun Global olarak, öncelikle müşterimizin beklentilerini analiz ederek, müşteriye özel staratejileri belirleriz. Ardından, web sitesi analiz edilir ve eksikleri giderilir. Google standartlarına uygun olmayan ya da eksik olan yerler tamamlanır. Çünkü yazılımsal eksiklikler Google kalite puanımızı düşürmektedir. İlk etapta yazılımsal eksikliklerin giderilmesi çok önemlidir. Özel Adwords bayi panelimizden müşterimizin hesabı aktif edilir ve anahtar kelimelerin, müşteri hedef kitlenizi ve birçok önemli ayarı yapılarak müşterimizin son kez fikirleri alınır. Artık reklamlar gösterime hazırlanır. İlk 15 gün reklamların geri dönüşleri izlenerek hesap kitle, saat, konum, anahtar kelimeler revize edilerek minimum bütçe ile maksimum fayda sağlamak amaçlanır. Potansiyel müşterilerin geri dönüşümüne göre aylık bütçemizde artım ya da azalım yapılır. Bu süreçte yapılan her adım aylık olarak profesyonel şekilde raporlanarak, müşteriye bilgilendirme sağlanır.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Google üzerinden bir arama yapıldığı zaman, sizin oluşturduğunuz anahtar kelimeler ile bağlantılı olarak, tüm aranan kelime ile ilgili diğer sayfaları da süzgeçten geçirerek sonuç listesini oluşturur. Ama bilirsiniz milyonlarca sayfa vardır ama en alakalı sonuçları bulur. Arama sonuçları bu şekildedir ve burada binlerce arama sonucu vardır. Ama tüm firmalar listenin başında konumlandırılamaz. İşte Adwords, web sitenizin kalite puanı ve bütçenize bağlı olarak listenin en başında olmanızı, firmanın görünürlüğünü ve potansiyel müşterilerin sizi görmesini sağlar.

Google Adwords (Ads) Reklamları Nerede Gözükür?

Adwords, Google’da birçok potansiyel müşterilerinizin sizi görmesini sağlar. Kullanıcılar arama yaparlar ve ilişkili anahtar kelimeler sayesinde işletmenizi bulurlar.

Reklamlarınızı arama sonuçlarının yanında gözükecek şekilde hedefleyebilirsiniz. Adwords ile, reklamını binlerce sitede de görüntüleyebiliriz. Reklamlarınız potansiyel müşteriler ve sunduğunuz hizmetlerle alakalı siteleri de ziyaret ederken gösterilir.

Google Adwords'te Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalı?

Google Adwords’te Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalı?

Google Adwords’te Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalı?

Reklamlarınızın başarı sonuçlanması için bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekir. Bu yöntemlere dikkat ettiğiniz takdirde, kullanıcıların müşteriye dönüşmeme ihtimalleri azalacaktır. Kullanıcılar ürününüz için arama yaptıklarında çıkan reklamınızı tıklamak ve ya tıklamamak için kendileri seçim yaparlar.

Kullanıcılar, online arama yaptıkları için firmanızın online müşterileridir. Doğru zamanda ve doğru kitleye, en doğru anahtar kelimeler ile Google Adwords Reklamları firmanızı başarıya ulaştıracaktır.

 • İlk aşama Adwords hesabınızı oluşturun.
 • Reklamınız için en doğru anahtar kelimeleri seçin.
 • Dikkat çekici reklam metinleri kullanın.
 • Landing Page yani doğru açılış sayfalarını seçin.
 • Sonucunda, hangi kullanıcıların müşteriye dönüştüğünü takip edin.

No Comments

Leave a Comment

Enderun Global İletişim
Hemen Ara